Nemocnice bez hranic

Design Web UX

Realita v těch nejchudších a konflikty stíhaných zemích bývá drsná. Až se tomu od českých monitorů nedá úplně věřit. Tak jsme si spolu s Lékaři bez hranic stanovili malý úkol, přenést ten pocit na net. Ne pocit z válečného filmu, ne spousty krve, uřezaných končetin a nafouklých bříšek. Spíš každodenní rutinu. Normální lidi, kteří se jen rozhodli pomáhat. Hezké a přitom tak normální.

Ilustrace

Protože jde o velmi jednoduchý e-shop bez různého počítání dopravného podle regionu, měny, váhy celkové objednávky, promo kódů a jiných složitějších konstrukcí, postavili jsme ho na Wordpressu. Nakreslili jsme (Klára) obvyklou polní nemocnici a nacpali do ní co nejvíc témat, kterými se Lékaři bez hranic zabývají. Tuberkulóza, utečenecké tábory, převozy vrtulníkem, chirurgie nebo třeba tak potřebné zázemí pitné vody.

Spojili jsme se s lidmi na místě činu a nechali je natočit krátká videa z jejich života. Některá jsou strohá, některá uvolněná, někde je kvůli větru hůř rozumět, někde se klepe záběr. No ale to je právě ta nepřehypovaná realita.

Ukázky webu

Pointa

Jde o peníze. O dary. O pomoc. Jenže se nám zdá, že je toho všude hrozně moc. Pozornost se tříští, dvacka na postiženou rybičku v akvárku už je pro nás podobná jako dvacka pro děti na onkologii. A tak je čas, před tím než ukážeme velké rudé tlačítko DARUJTE, trochu ten příběh rozvést. Tak aspoň ukazujeme u každého videa materiál, který zrovna tahle paní nebo tenhle kluk zítra potřebuje používat. Možná je to trochu ohrané, ale nás ta forma s videem baví a funguje nám to.

No a když pak máte sedm nepřijatých hovorů od Lékařů bez hranic a bojíte se, že se něco pokazilo v hlavním vybíracím formuláři napojeném trochu složitě na CRM a Darujme.cz a oni vás místo toho pět minut chválí za super práci, tak to pak celé dává smysl.

Zdroj vody

MANGOWEB A NEZISKOVKY

I mezi neziskovkama si bohužel musíme vybírat. Nejde zvládat všechno. Ale co můžeme, tak bez řečí děláme. My děkujeme Lékařům bez hranic, Motol Motolice, Člověk v tísni, Když to nechce, Magna děti v tísni, Nadaci Via a Darujme, Glopolisu, MilýJežíšku